24. dubna 2024

Udělení cen se letos konalo v prostorách Křižíkových pavilonů v pražském Výstavišti, a i v roce 2024 navázalo na celodenní konferenci Eventfest. Na úvod předávání cen promluvil předseda České eventové asociace Vít Rozehnal. A přivítal všechny návštěvníky sedmého ročníku. „Jsem rád, že jste tady. Je krásně vidět, že eventy jsou zpátky v plné síle a děláme věci nejen pro náš trh, ale i pro zahraničí. Měli jsme spoustu úžasných projektů,“ řekl.

Sedmý ročník prestižního udělování cen v oblasti eventů přinesl několik významných novinek. Nejvýznamnější změnou bylo rozšíření nabídky soutěžních kategorií o segment udržitelných událostí. Porota, složená z odborníků v oboru eventů, udělila celkem 27 cen ve devíti různých kategoriích, a to včetně jednoho zvláštního ocenění a Grand Prix. Ta byla udělena festivalové zóně Rohlík 2.0, která se objevila během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a byla realizována společností Velká pecka ve spolupráci s agenturou JCHP.

Festivalová aktivace online supermarketu získala také první místo v kategorii B2P eventů – na podporu vztahů s veřejností. K Rohlík Parku ve Smetanových sadech, který byl poprvé představen předloni, přibyly loni dvě nové zóny Rohlik Bistro a TCF Champagne Terrace, která nabízela výběr z exkluzivních šampaňských. Ocenění Nejkreativnější event, 1. místo v kategorii B2B eventy a 2. místo za Produkci eventu získala agentura Next Level pro společnost JT International za akci Ploom Launch. 

V kategorii B2C eventy zvítězila George zóna od České spořitelny, jež bodovala také v kategorii Zábava a showbusiness, kde získala 3. místo. Nejlepším B2E eventem – na podporu vztahů se zaměstnanci – se stala E.ON Energy Show uspořádaná agenturou Concept Line.

Vítězství v kategorii Zábava a showbusiness si odnesla agentura Borovka Event za rodinný hudební festival Arpi.Day 2023, kterou připravila pro centrum Arpida. Nejlepším eventem v kategorii Veletrhy, výstavy, konference, fóra se stala bitcoinová konference BTC Prague, pod kterou je podepsána agentura Borovka Event a společnost Twenty one million. 

Za nejlepší produkci byla oceněna agentura Borovka Event, a to za event London 2023 pro indickou banku Yes Bank a její zaměstnance.

Udržitelným eventem loňského roku byl zvolen ČSOB Festival, který si banka připravila pro své zaměstnance in-house.

Ocenění Mimořádný zahraniční event s globálním dosahem získal TL: Wayne Gretzky Value-Note Release, který uspořádala XLab s Top Legends.

zdroj: Marketing & Media