6. 5. 2020

Cestu z krize budou hledat podnikatel Čupr, sportovec Satoranský, generál Pavel i slovenská expremiérka Iveta Radičová

Pozitivní příklady řešení současné krizové situace pohledem 7 významných osobností byznysového a společenského života – to je pokračování úspěšného projektu Anti-Panic Conference, která se za velkého zájmu poprvé odehrála začátkem dubna. Yemi A.D., Milan Šemelák a Vít Šubert, pod značkou UNICORN ATTACKS + YEMI s novým strategickým partnerem Aspen Institute Central Europe uspořádají live stream diskusní platformu 7. května 2020 od 14 hod a opět zvou další leadery k aktivnímu zapojení do projektu Anti-Panic 2.0.

Rozmanitá sestava řečníků Anti-Panic Conference 2.0 působí v různých sférách, každý z nich má s krizí kolem koronaviru různé zkušenosti i jiný pohled, jak současnou situaci zvládnout a nepodléhat panice. Příklady z praxe doplněné o predikce vědců z Nadačního fondu Neuron a vize kudy a kam v nejbližší budoucnosti zamířit budou hlavním tématem diskuse. „Tentokrát se sejdeme ve  složení 7  lídrů a budeme se  věnovat dvěma vybraným  tématům – motivace lidí a rozhodování na základě emocí. Od konání první konference uběhl téměř měsíc, kdy se situace posunula, u mnohých velmi turbulentním způsobem – od úvah, jak krizi řešit jsme se posunuli ke konkrétním řešením v praxi, což s sebou opět nese řadu nových zkušeností a pohledů, které stojí za to sdílet,“ říká k motivaci, proč v úspěšném projektu, který zaznamenal i velký mediální ohlas, pokračovat, kreativní producent Yemi A.D.

Pozici generálního partnera projektu získala Česká spořitelna, která od začátku pandemie zásadně akcelerovala vlastní transformaci. Šéf představenstva a generální ředitel Tomáš Salomon na svém účtu LinkedIn uvedl: „Po šesti týdnech v tomhle kolotoči vím, že rychlost, s jakou se nám podařilo reagovat na potřeby klientů a zaměstnanců, rychlá digitalizace nejen ‘koronavirových’ procesů jako jsou odklad splátek nebo žádosti o záruční úvěry je to, co chci, abychom si jako banka i já osobně z téhle krize odnesli a udrželi. Samotná Anti-Panic konference je výborným příkladem toho, že v krizové situaci vznikají skvělé věci. Rychlé vytvoření prostoru pro profesionály z různých oblastí ke sdílení nových nápadů a nabídnutí konkrétních řešení pro firmy i občany nám v této specifické době dává smysl. Proto jsme konferenci rádi podpořili.”


Pozvání k účasti na Anti-Panic Conference 2.0 tentokrát přijali a jednotlivé sekce budou zastupovat:

Tomáš Čupr: START UP scéna
Expert z oboru start-upů je ukázkou úžasné flexibility a transformace, kterou dosáhl v rámci své společnosti Rohlik.cz. Momentálně největší český dodavatel jídla. Během krize rozšířil nabídku pro restaurace, které díky jejich platformě mohly alespoň částečně udržet svůj byznys naživu.

Petr Pavel: Field Hero
Generál Armády České republiky, který v letech 2015–2018 působil jako předseda vojenského výboru NATO. Jako první zástupce zemí bývalé Varšavské smlouvy tak nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance. Zakladatel iniciativy Spolu silnější, která má pomáhat lidem zapojeným do boje s koronavirem.

Milan Vašina: Corporate leader
Úspěšný manažer a lídr v oboru telekomunikací a ICT s více než 20letou praxí, bývalý CEO T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom, senior advisor Rockaway Capital a budoucí ředitel Aspen Institute Central Europe.

Kateřina Vacková: Public institution / NGO
Lékařka, zakladatelka organizace Loono, její kampaně #prsakoule a Žiješ srdcem zaměřené na prevenci rakoviny a dalších onemocnění oslovily stovky tisíc Čechů. Kateřina se zabývá prevencí v oblastech rakoviny, srdečních příhod, poruch reprodukce, imunity a duševního zdraví. Jejím cílem je letos zprovoznit kliniku a propojit nové studenty medicíny v novém přístupu starosti o zdraví, namísto o nemoc.

Riccardo Lucque: Family business / SMB
Zakladatel skupiny restaurací a bister La Collezione, majitel vyhlášené rodinné sítě restaurací, kam patří například značky Aromi či La Finestra,  se podělí o řešení z praxe v oboru, který koronavirus zasáhl nejvýrazněji. Riccardo během krize nepropustil žádné své stálé zaměstnance, ani neotevřel okénka s prodejem do ulice. Namísto toho spustil sérii live stream kurzů vaření a intenzivní komunikaci se svými zákazníky online.

Tomáš SatoranskýSport / Culture 
Jeden z nejúspěšnějších českých sportovců, který získal své místo v prestižní americké basketbalové lize NBA za tým Chicago Bulls, reprezentant českého národního týmu kromě basketbalu také investuje do nemovitostí a rozkládá své investiční portfolio jak u nás, tak v USA.

Po Madeleine Albright bude dalším zahraničním hostem Anti-Panic Conference 2.0 bývalá premiérka Slovenské republiky a socioložka Iveta Radičová, která přiblíží svůj pohled na krizi jako Foreign Voice.


Live stream konference, která bude dostupná na www.antipanic.live tentokrát umožní všem účastníkům hlasovat o budoucím vývoji situace, či směru, kterým by se podle nich měla Česká republika či jednotlivé instituce vydat. Právě živé hlasování o nejzávažnějších otázkách krize se setkalo s velkým zájmem a přineslo zajímavá fakta. Kromě 7 hlavních speakerů vývoj konference ovlivní také hosté z druhé komory účastníků ze skupiny Essential 100, kteří byli nominováni z řad klíčových osobností české byznysové komunity, vědy i kultury, a to přímou interakcí s řečníky ve streamu.