20. 5. 2020

Na mostecký autodrom dorazí Autokoncerty.

Hudební live produkce a letní festivaly ani v tomto období pandemie rozhodně nekončí. Po úspěšném projektu Autokin přiváží agentura Dream PRO a Autodrom Most živá vystoupení těch nejznámějších českých umělců. První Autokoncert startuje už v pátek 22. května. A bude to opravdu originální zábavná show, účastníci nebudou muset vůbec opustit své auto a hudbu si tak užijí v bezpečí se svými nejbližšími. Na návštěvníky čeká vystoupení Leoše Mareše DJ Show Live. Po koncertu se navíc hudební stage promění v autokino a promítat se bude legendární automobilový příběh Le Mans 66. Veškerá opatření jsou konzultována s Krajskou hygienickou stanicí. Autokoncertem podpoří pořadatelé zdravotníky a záchranáře Ústeckého kraje.

Autokoncert v Mostě startuje ve 20:00 hodin, o půl šesté se otevírají brány autodromu a návštěvníci již mohou začít dle pokynů pořadatelů parkovat svá vozidla před hlavním pódiem. Ihned po skončení koncertu se přestaví areál na autokino a jeho diváci si budou moct z aut užít film hned na dvou led obrazovkách. Úvodní titulky filmu uvidí návštěvníci přesně o půlnoci.  „Autokina měla v Ústí tak velký úspěch, že jsme se je rozhodli přestěhovat i do Mostu. A kde jinde si užít cenami ověnčený snímek z prostředí závodního okruhu, než právě na mosteckém autodromu? Je to nabídka pro návštěvníky Autokoncertu, kterým se ještě nebude chtít domů, tak i pro ty, kteří chtějí dorazit prostě jen na dobrý film,“ popisuje nápad pořadatel Autokoncertů a Autokin Luboš Machoň, ředitel agentury Dream PRO. Připomněl tak další iniciativu, které se jeho Autokoncerty věnují. Každý totiž může pořádání podpořit nejen zakoupením vstupenky, ale také drobným finančním příspěvkem přes webové stránky. Podpoří tak eventový trh a všechny, kteří přišli v tomto segmentu o práci. Od zvukařů, přes ochranku, osvětlovače, techniky až po produkční.

Obě části pátečního večera budou probíhat za přísných bezpečnostních opatření. Vše je konzultováno s krajskou hygienickou stanicí. Při hudební show i v novodobém kině se nesmí vystupovat z aut, budou dodržovány rozestupy mezi vozy a speciální systém je připraven i pro prodej baleného občerstvení či toalet. Autokoncertem navíc podpoří pořadatelé zdravotníky a záchranáře Ústeckého kraje. Nad akci převzal záštitu i hejtman Ústeckého kraje.

Posledních několik vstupenek na Autokoncert Leoše Mareše DJ Live show je v prodeji na webu www.autokoncerty.cz a v síti Ticketportal. Milovníci filmu Le Mans ’66 koupí lístky na www.autokino-usti.cz.

Vystoupení si budou moct návštěvníci vychutnat na velkém pódiu s šedesátimetrovým navazujícím molem. Podél stage budou navíc i velké led obrazovky, takže všichni návštěvníci uvidí opravdu každý detail show na podiu. Led obrazovky pak o půlnoci poslouží jako obří promítací plátna.

Projekt Autokoncerty a Autokino v Mostě navazuje na úspěšně realizované projekce Autokina v Ústí nad Labem, které jen během 11 dní nabídlo 30 promítání českých a zahraničních filmů a které navštívily tři tisíce diváků ve více než 1 300 autech.

Další informace a termíny koncertů na webu  www.autokoncerty.cz