1A

Offroad Driving Experience

Soutěžící Fox Hunter
Klient Mercedes-Benz Vans Česká republika
Formát

Popis projektu

Našim úkolem bylo uspořádat absolutně výjimečný event pro klíčové partnery, novináře a VIP s cílem zažít nový vůz Mercedes-Benz Třídy X v plné síle. Dalšími cíli bylo poděkovat za spolupráci a současně posílit vztahy pro nadcházející sezóny. Zadání od klienta nebylo jednoduché a přesto velice jasné: Připravit event pro prémiové partnery, kteří už viděli téměř vše a byli téměř všude. Propojení s Třídou X (offroadový SUV) nás přimělo vsadit na extrémní a netradiční destinaci… tou bezesporu Sahara je. Akce se připravovala více jak 6 měsíců. Součástí našich příprav byla účast na tuniské El Chott rally, kde jsme mohli vidět extrémní podobu pouště a najít mantinely pro přípravu a organizování eventu na Sahaře. Realizační tým strávil v poušti a na cestě skoro měsíc. Nelehkým úkolem bylo změnit beduínské tábořiště v base camp se standardy ubytování běžné ve střední Evropě. Teplá vody, toalety, elektřina nebo signál… to vše není na prahu pouště samozřejmé.

Počet oslovených eventem vs. reálně zúčastněných

3 turnusy po 21 osobách / celkem 63 osob

Kreativita

Tak daleko od civilizace a tak daleko od standardů (strava, hygiena, sítě), které ve střední Evropě vnímáme jako samozřejmost… to vše jsme využili v náš prospěch. Prostředí na hranici nefalšované pouště, se vším, co si jen dovedete představit. Kulisou byla sama příroda a ukázala se v plné kráse.

Náročnost a provedení

"Nic není zadarmo" nebo "Snadné věci jsou většinou nudné”...Náročnost nejen příprav, ale i realizace eventu na jiném kontinentě, v jiné kultuře i mentalitě pro nás bylo výzvou. Prověřili jsme si nejen vlastní schopnosti, ale zkouškou prošlo i spojení agentury a klienta. S radostí můžeme konstatovat, že se vzájemné propojení ještě utužilo! Z Čech jsme přepravili po vlastní ose 15 vozů Mercedes benz Třídy X a 2 vozy Mercedes-Benz Sprinter. Realizační tým tvořilo 25 mužů a 1 žena. Na místě jsme využili dalších 12 beduínů. Celkem jsme strávili na cestě i akci více jak tři týdny. Připraveni plnit potřeby klienta dnem i nocí.

Přínos (vliv na chování/vnímání)

Všichni účastníci, bez vyjímky, potvrdili silný životní zážitek, který mnohonásobně předčil jejich očekávání. Vztahy a nová přátelství mezi klíčovými partnery a Mercedes-Benz týmem se tímto projektem významně upevnila.

Doplňující informace

Akademie jízdy v dunách, bohatý doprovodný program a dechberoucí prostředí … to vše bylo na programu každého dne. Vrcholem programu bylo aktivní zapojení dakarského speciálu týmu Buggyra Racing. Účastníci se mohli svést se závodním jezdcem v plném závodním módu v pouštních dunách a zažít něco, co jen tak dlouho znovu nezažijí...

Rozpočet

do 5 mio

obrázek
obrázek