Zprávy

Aktuálně v asociaci

Česká eventová asociace vyhlásila nejlepší eventy minulého roku
28. 4. 2020

V pondělí 27. dubna se konalo vyhlášení vítězů národní soutěže Výroční ceny ČEA 2020. S ohledem na aktuální situaci se třetí ročník soutěže konal netradičně ve zcela novém formátu, a to formou živého on-line přenosu. 

Slavnostní vyhlášení probíhalo v oneAVstudio, do kterého si moderátor Adam Nedvídek, společně s předsedou ČEA Janem Kubincem „zval“ do živého on-line vysílání postupně zástupce společností všech 26 shortlistovaných prací, garanty kategorií i známé osobnosti.

Pro letošní rok byl výrazně navýšen počet členů poroty na 32, a to především z řad významných zadavatelů. Novinkou pro letošní ročník byl garant pro každou ze šesti kategorií. Předsednictví poroty znovu přijal Jan Binar, CEO McCann Prague a prezident AKA. Způsob hodnocení byl obdobný jako v předešlých ročnících, důraz byl kladen na efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací.

„Akce stále více využívají inovace a nové technologické možnosti. Hluboké zážitky, umožněné dokonalým propojením zvuku, obrazu, světla a pohybu v prostoru. To vše by bez technologií nebylo možné, a je vidět, že každý rok se standard posune o kus dále. Kde pořád vidím příležitost pro zlepšení, je jasný komerční cíl a důkaz, že ho event dokázal naplnit či překročit,“ uvedl k přihlášeným pracím předseda poroty Jan Binar.  

Nejlepším eventem uplynulého roku, který vyhrál kategorii Zábava a showbusiness a zároveň získal cenu absolutního vítěze GRAND PRIX, se stal Autodialog s Václavem Havlem v rámci oslav 30 let svobody od společnosti Ostrovy. Po dvou oceněních si odnesly agentury Art4promotion, Event Arena a Fox Hunter. Všichni vítězové jsou uvedeny na webu ČEA zde https://c-e-a.cz/soutez2020/.

Každému vítězi bylo ocenění „předáváno“ interaktivní formou ze studia. Zlaté vítěze vyhlašovali osobnosti českého showbusinessu Libor Bouček, Jakub Kohák, Tomáš Hanák, Jiří Vejdělek, Tomáš Měcháček a 3v1. Cena GRAND PRIX byla předána osobně Kapitánem Demo a předsedou poroty. Ti na základě instrukcí z produkce dojeli bílou limuzínou na Puškinovo náměstí, kde výherci přímý přenos sledovali. Bez jejich vědomí je překvapili za zády s trofejí v podobě chladící mísy naplněnou ledem a šampaňským.

„Vybrat finálního vítěze byl letos pro porotu velmi obtížný úkol, diskuze nad touto cenou trvala více než hodinu. Kreativita, autentičnost a efektivita. To jsou tři kvality, které stály za úspěchem vítězného projektu společnosti Ostrovy,“ uzavírá letošní ročník Jan Binar. 

 obrázek
obrázek
obrázek

Další aktuality

4. 7.
2022
BEA WORLD EXPERIENCE vyhlásila 17. ročník soutěže Best Event Awards

17. ročník soutěže Best Event Awards se koná 25. listopadu 2022 v Římě. Velké i malé akce mají stejné šance na výhru bez ohledu na rozpočet, přičemž hlavním kritériem ...

Číst více
20. 6.
2022
ČEA vyhlásila Výroční ceny 2022, cenu GRAND PRIX si odnesla Metronome Production

Už popáté se udělovaly Výroční ceny České eventové asociace za nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace. Cenu GRAND PRIX, tedy nejvýše oceněný projekt napříč ...

Číst více
13. 6.
2022
Prodej vstupenek na slavnostní galavečer ZAHÁJEN!

Vážení eventoví nadšenci, s radostí oznamujeme, že jsme zahájili prodej vstupenek na slavnostní galavečer již 5. ročníku Výročních cen ČEA 2022, který se ...

Číst více