Zprávy

Aktuálně v asociaci

Česká eventová asociace vyhlásila nejlepší eventy minulého roku
28. 4. 2020

V pondělí 27. dubna se konalo vyhlášení vítězů národní soutěže Výroční ceny ČEA 2020. S ohledem na aktuální situaci se třetí ročník soutěže konal netradičně ve zcela novém formátu, a to formou živého on-line přenosu. 

Slavnostní vyhlášení probíhalo v oneAVstudio, do kterého si moderátor Adam Nedvídek, společně s předsedou ČEA Janem Kubincem „zval“ do živého on-line vysílání postupně zástupce společností všech 26 shortlistovaných prací, garanty kategorií i známé osobnosti.

Pro letošní rok byl výrazně navýšen počet členů poroty na 32, a to především z řad významných zadavatelů. Novinkou pro letošní ročník byl garant pro každou ze šesti kategorií. Předsednictví poroty znovu přijal Jan Binar, CEO McCann Prague a prezident AKA. Způsob hodnocení byl obdobný jako v předešlých ročnících, důraz byl kladen na efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací.

„Akce stále více využívají inovace a nové technologické možnosti. Hluboké zážitky, umožněné dokonalým propojením zvuku, obrazu, světla a pohybu v prostoru. To vše by bez technologií nebylo možné, a je vidět, že každý rok se standard posune o kus dále. Kde pořád vidím příležitost pro zlepšení, je jasný komerční cíl a důkaz, že ho event dokázal naplnit či překročit,“ uvedl k přihlášeným pracím předseda poroty Jan Binar.  

Nejlepším eventem uplynulého roku, který vyhrál kategorii Zábava a showbusiness a zároveň získal cenu absolutního vítěze GRAND PRIX, se stal Autodialog s Václavem Havlem v rámci oslav 30 let svobody od společnosti Ostrovy. Po dvou oceněních si odnesly agentury Art4promotion, Event Arena a Fox Hunter. Všichni vítězové jsou uvedeny na webu ČEA zde https://c-e-a.cz/soutez2020/.

Každému vítězi bylo ocenění „předáváno“ interaktivní formou ze studia. Zlaté vítěze vyhlašovali osobnosti českého showbusinessu Libor Bouček, Jakub Kohák, Tomáš Hanák, Jiří Vejdělek, Tomáš Měcháček a 3v1. Cena GRAND PRIX byla předána osobně Kapitánem Demo a předsedou poroty. Ti na základě instrukcí z produkce dojeli bílou limuzínou na Puškinovo náměstí, kde výherci přímý přenos sledovali. Bez jejich vědomí je překvapili za zády s trofejí v podobě chladící mísy naplněnou ledem a šampaňským.

„Vybrat finálního vítěze byl letos pro porotu velmi obtížný úkol, diskuze nad touto cenou trvala více než hodinu. Kreativita, autentičnost a efektivita. To jsou tři kvality, které stály za úspěchem vítězného projektu společnosti Ostrovy,“ uzavírá letošní ročník Jan Binar. 

 obrázek
obrázek
obrázek

Další aktuality

10. 1.
2023
Členská schůze zhodnotila aktivity minulého roku a nastavila cíle pro rok 2023

12. členská schůze se tentokrát uskutečnila v showroomu společnosti Event Selection v Roztokách u Prahy. Hlavními tématy bylo ohlédnutí se a zhodnocení roku 2022 a výhledy do ...

Číst více
3. 1.
2023
Organizací Výročních cen 2023 byla pověřena přední eventová agentura Event Arena

Česká eventová asociace zahájila přípravy pro již 6. ročník národní soutěže o nejlepší event roku, jímž jsou Výroční ceny ČEA 2023. Jako svého produkčního partnera ...

Číst více
13. 12.
2022
ČEA vyhlašuje 6. ročník soutěže Výroční ceny ČEA 2023

Česká eventová asociace vyhlašuje již šestý ročník národní soutěže Výroční ceny ČEA, jež oceňuje ty nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace.  Přihlásit ...

Číst více