Zprávy

Aktuálně v asociaci

Konference EVROPSKÉ FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU
7. 11. 2022

V rámci programu konference by měla být zahrnuta témata jako je směrnice EU o zájezdech, připravovaná EU legislativa ke krátkodobým pronájmům, expertní zpráva Cesta transformace pro cestovní ruch jako základ dlouhodobé strategie Evropská agenda pro cestovní ruch 2030 a informace o připravovaných závěrech Rady v této oblasti, ale i marketingová témata.

V rámci konference budou diskutována opatření a příklady dobré praxe, jak přispět k transformaci cestovního ruchu a jeho větší odolnost vůči vnějším vlivům. Mezi vystupujícími budou zástupci Evropské komise, odborníci ale i zástupci dalších institucí dle vybraného tématu jak z ČR, tak i ze zahraničí.
Konference bude doprovázena jednáním generálních ředitelů/vrchních ředitelů/náměstků ČS odpovědných za cestovní ruch, stejně jako setkáním představitelů národních turistických centrál.

V rámci části o tzv. PTD (Package Travel Directive – směrnice EU č. 2015/2302) bude reflektováno na dosavadní aplikaci směrnice, zejména s ohledem na problémy, které se vyskytly v době pandemie C19, zajišťovací mechanismy, ale pravděpodobně i na judikaturu SD EU.

Téma „short term rentals“ bude aktuální vzhledem k avizovanému zveřejnění návrhu nařízení EU. Očekávat lze jak příspěvky zástupce Evropské komise, tak i dalších odborníků, ale i diskusi k tomuto tématu.

K expertní zprávě Transition Pathway for Tourism vystoupí zástupce Evropské komise. Hlavní důraz bude kladen na dílčí okruhy jako je digitalizace provozu a služeb v cestovním ruchu či tzv. zelená dimenze cestovního ruchu a počítání uhlíkové stopy. S marketingovými tématy přispějí zástupci národních centrál cestovního ruchu.

Na konferenci vystoupí i místopředseda ČEA Jan Kubinec s tématem Eventový průmysl v ekosystému cestovního ruchu.

 

Termín konání: 15. 11. 2022 9:00 - 16. 11. 2022 17:00

Kde: Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/65, 140 21 Praha 4-Nusle

Program konference:  https://www.mmr.cz/getattachment/Microsites/PRES/Akce/Evropske-forum-cestovniho-ruchu-(1)/Pripojene-soubory/Predbezny-program/Program-akce-CZ-PRES-CR.pdf.aspx?lang=cs-CZ&ext=.pdf

Více info:  https://www.mmr.cz/cs/microsites/pres/akce/evropske-forum-cestovniho-ruchu-(1)

 


obrázek


Další aktuality

2. 11.
2022
Vláda schválila změnu nařízení vlády o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci.

Poskytovatelé veřejných kulturních služeb bez zřizovatele budou mít zastropovány ceny energií stejně jako zřizované kulturní instituce.  Tím, že bylo vyhověno požadavku ...

Číst více
1. 11.
2022
Konference FORUM MEDIA 2022 - Zaznít a přitom vyznít?

Forum Media je už tradičně jediným dnem v roce, kdy se všichni, kteří ve světě marketingu a komunikace něco znamenají, sejdou v jeden den na jednom místě. Ve čtvrtek 3. ...

Číst více
6. 10.
2022
Přihlaste se do mezinárodní soutěže AMBER PRIZE

Zveme vás do soutěže, kde se vzdělávání a inspirace setkávají s networkingem a novými obchodními příležitostmi. Amber Prize je mezinárodní ...

Číst více