Zprávy

Aktuálně v asociaci

Konference EVROPSKÉ FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU
7. 11. 2022

V rámci programu konference by měla být zahrnuta témata jako je směrnice EU o zájezdech, připravovaná EU legislativa ke krátkodobým pronájmům, expertní zpráva Cesta transformace pro cestovní ruch jako základ dlouhodobé strategie Evropská agenda pro cestovní ruch 2030 a informace o připravovaných závěrech Rady v této oblasti, ale i marketingová témata.

V rámci konference budou diskutována opatření a příklady dobré praxe, jak přispět k transformaci cestovního ruchu a jeho větší odolnost vůči vnějším vlivům. Mezi vystupujícími budou zástupci Evropské komise, odborníci ale i zástupci dalších institucí dle vybraného tématu jak z ČR, tak i ze zahraničí.
Konference bude doprovázena jednáním generálních ředitelů/vrchních ředitelů/náměstků ČS odpovědných za cestovní ruch, stejně jako setkáním představitelů národních turistických centrál.

V rámci části o tzv. PTD (Package Travel Directive – směrnice EU č. 2015/2302) bude reflektováno na dosavadní aplikaci směrnice, zejména s ohledem na problémy, které se vyskytly v době pandemie C19, zajišťovací mechanismy, ale pravděpodobně i na judikaturu SD EU.

Téma „short term rentals“ bude aktuální vzhledem k avizovanému zveřejnění návrhu nařízení EU. Očekávat lze jak příspěvky zástupce Evropské komise, tak i dalších odborníků, ale i diskusi k tomuto tématu.

K expertní zprávě Transition Pathway for Tourism vystoupí zástupce Evropské komise. Hlavní důraz bude kladen na dílčí okruhy jako je digitalizace provozu a služeb v cestovním ruchu či tzv. zelená dimenze cestovního ruchu a počítání uhlíkové stopy. S marketingovými tématy přispějí zástupci národních centrál cestovního ruchu.

Na konferenci vystoupí i místopředseda ČEA Jan Kubinec s tématem Eventový průmysl v ekosystému cestovního ruchu.

 

Termín konání: 15. 11. 2022 9:00 - 16. 11. 2022 17:00

Kde: Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/65, 140 21 Praha 4-Nusle

Program konference:  https://www.mmr.cz/getattachment/Microsites/PRES/Akce/Evropske-forum-cestovniho-ruchu-(1)/Pripojene-soubory/Predbezny-program/Program-akce-CZ-PRES-CR.pdf.aspx?lang=cs-CZ&ext=.pdf

Více info:  https://www.mmr.cz/cs/microsites/pres/akce/evropske-forum-cestovniho-ruchu-(1)

 


obrázek


Další aktuality

10. 1.
2023
Členská schůze zhodnotila aktivity minulého roku a nastavila cíle pro rok 2023

12. členská schůze se tentokrát uskutečnila v showroomu společnosti Event Selection v Roztokách u Prahy. Hlavními tématy bylo ohlédnutí se a zhodnocení roku 2022 a výhledy do ...

Číst více
3. 1.
2023
Organizací Výročních cen 2023 byla pověřena přední eventová agentura Event Arena

Česká eventová asociace zahájila přípravy pro již 6. ročník národní soutěže o nejlepší event roku, jímž jsou Výroční ceny ČEA 2023. Jako svého produkčního partnera ...

Číst více
13. 12.
2022
ČEA vyhlašuje 6. ročník soutěže Výroční ceny ČEA 2023

Česká eventová asociace vyhlašuje již šestý ročník národní soutěže Výroční ceny ČEA, jež oceňuje ty nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace.  Přihlásit ...

Číst více